Meble mają największy wpływ na ostateczny wygląd kuchennej aranżacji, to właśnie od tego wyboru zależeć będzie estetyka całego wnętrza. W dążeniu do jak najciekawszego efektu wizualnego pragniemy jednocześnie nie zatracić aspektów praktycznych. Jak niektórzy twierdzą – w kuchni modne jest wszystko, co czyni kuchnię funkcjonalną i niepowtarzalną, bo komfort nigdy nie wychodzi z mody. Klienci Fabryki Mebli Layman planujący urządzanie kuchni mogą wybierać z szerokiej oferty kolekcji, adresowanych zarówno do zwolenników klasycznych trendów, jak i nowoczesnego charakteru.

Mimo wszystko, na rynku pojawiają się pewne trendy, w które kierują zarówno projektanci wnętrz jak i inwestorzy. Oczywiście niezmienną popularnością cieszy się klasyka klasyki, czyli biała kuchnia – najczęściej w połączeniu z drewnianymi akcentami. Biała kuchnia z pozoru może wydawać się zwyczajna i schematyczna, ale przy odpowiednim zaaranżowaniu można uzyskać naprawdę wyjątkowe wnętrze. Najpopularniejsze są nowoczesne białe kuchnie, chociaż te w stylu skandynawskim, prowansalskim czy glamour również mają wielu zwolenników.

Ciekawą alternatywą dla białej kuchni są kuchnie w neutralnych kolorach jak np. Beż czy szarość. Takie barwy pozwolą nie tylko modnie urządzić kuchnię, ale będą uniwersalne i świetnie sprawdzą się przez długie lata, a dzięki wyborze delikatnej palety barw całe wnętrze nabierze przytulnej atmosfery. Świetnym przełamaniem i dopełnieniem całości dla jasnego koloru będą materiały takie jak drewno i kamień, strzałem w dziesiątkę będzie wybór kontrastującego, ciemnego blatu.

Fabryka Mebli Layman przygotowała wiele propozycji modułowych mebli kuchennych w neutralnych kolorach, które łączą w sobie funkcjonalność, wysoką jakość i ciekawy styl. Szeroka oferta frontów i blatów – matowych, połyskowych, drewnopodobnych czy imitujących beton lub marmur – sprawia, że z łatwością można stworzyć wymarzoną kuchnię, spełniającą wszystkie oczekiwania.

Kontrastującym pomysłem na kuchnię jest wykorzystanie ciemnych kolorów, które również cieszą się aktualnie dużą popularnością. Czarne kuchnie to idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, a kuchenne aranżacje zaprojektowane w tym kolorze są niezwykle eleganckie. Jednolite ciemne wykończenie jest tak samo jak biel, świetną bazą dla dekoracji i sprzętów AGD. Z czym łączyć ciemne kolory? W modnej kuchni sprawdzi się połączenie drewna i kamienia. Użycie tego samego wzoru zarówno na blacie i ścianie pomiędzy szafkami nadaje kuchni ciekawego wyglądu.

Coraz częściej decydujemy się na kuchnie w pastelowym – błękitnym lub różowym kolorze. Delikatne barwy wprowadzają przytulny nastrój i spokój, a dodatkowo kojarzą się z wiosną i latem. Pastelowe barwy zestawiane z bielą lub szarością i elementami drewna tworzą harmonijną aranżację.

Fabryka Mebli Layman oferuje kuchnie również dla indywidualistów, propozycje dla osób nie bojących się odważnych aranżacji dotyczą nieszablonowej kolorystyki. W asortymencie firmy znajdują się kolory w niecodziennym jak na kuchnie wyborze – np. czerwonym czy żółtym

Coraz częściej spotyka się aranżacje łączące w sobie różnorodne style, nie ma jednego uniwersalnego przepisu na piękną kuchnię, a najważniejszym wyznacznikiem powinny być nasze własne upodobania – w końcu to właśnie w kuchni spędzamy wiele czasu, warto więc zadbać, byśmy dobrze czuli się w tym pomieszczeniu.

Na ostateczny projekt kuchni składa się wiele decyzji, najważniejsza jest jednak personalizacja i stworzenie wnętrza, który ma własny charakter, dopasowany do stylu i osobowości użytkowników.