Kuchnia modułowa czy na wymiar?

Zaprojektowanie nowej kuchni to nie lada wyzwanie. Jeśli właśnie stajemy przed takim zadaniem, musimy w pierwszej kolejności podjąć decyzję dotyczącą rodzaju mebli, a rozmyślając nad wyborem kuchni modułowej lub na wymiar, musimy rozważyć kilka kwestii. Nie ma jednoznacznej  odpowiedzi, która jest lepsza, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i specyfiki wnętrza. Producent mebli – Layman oferuje przygotowanie kuchni w obu wariantach lub zakup gotowych zestawów kuchni, które można powiększyć o dodatkowe szafki, blaty czy akcesoria.

Kuchnie modułowe

Masz ustawną kuchnię? Polecamy rozważyć zakup mebli modułowych! Mają ona wiele zalet… nie dość, że znacznie redukujesz koszty, skrócisz czas oczekiwania, to jeszcze będziesz miał duży wpływ na wygląd Twojej kuchni. Kuchnie modułowe dają znacznie większe pole manewru, niż wielu osobom się wydaje; skład zestawu ustalamy samodzielnie, projektując układ dostosowany do naszych potrzeb i rozmiarów pomieszczenia. Sami decydujemy też o ilości i szerokości szafek, zarówno górnych, jak i dolnych, przez co możemy wpłynąć na cenę całej inwestycji.

Dodatkowo meble modułowe dają możliwość dopasowania do naszego stylu i charakteru poprzez wybór kolorów frontów, blatów czy korpusów, a także różnorodnych wykończeń frontów. W ofercie kuchni modułowych Fabryki Mebli Layman znajduje się wiele różnorodnych modułów, od typowych szafek stojących i wiszących, po szafki narożne czy słupki do zabudowy AGD.  Nie brakuje też możliwości związanych z wyborem kolorystyki. Odkryj wszystkie nasze kolekcje kuchni modułowych!

Nie zawsze pomieszczenia mają standardowe wymiary, do których można dopasować kuchnie modułowe, w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są kuchnie na wymiar, które możemy dostosować do naszych oczekiwań i gustu, a przede wszystkim każdego wnętrza charakteryzującego się nieustawną przestrzenią. Linia kuchni Design umożliwia wykonanie z mebli modułowych bryły uwzględniające indywidualne potrzeby klienta.  Spersonalizowane meble uwzględniają nietypowe wymiary szafek, podkreślają atuty i maskują elementy, których nie chcemy pokazywać, czyli krótko mówiąc, dopasowują się do pomieszczenia, uwzględniając wszystkie potrzeby inwestorów. Meble na wymiar dają też duże możliwości projektowania pod kątem wyglądu, szeroka gama kolorystyczna frontów, blatów czy korpusów pozwoli Ci umeblować pomieszczenie zgodnie z Twoimi preferencjami.  Przygotowaliśmy szeroką ofertę, która umożliwi stworzenie kuchni Twoich marzeń.

Meble kuchenne na wymiar to propozycja dla osób, które szukają unikatowej, jedynej w swoim rodzaju kuchni. Przed zakupem musisz jednak zdać sobie sprawę, że na kuchnie na wymiar obowiązuje dłuższy czas oczekiwania, a także znacznie wzrastają koszty takiej inwestycji. Odkryj nasze kolekcje kuchni modułowych na wymiar!

Co wybrać?

Jeśli właśnie stoisz przed wyborem między kuchnią modułową, a kuchnią na wymiar, to głównymi aspektami, które powinieneś wziąć pod uwagę są:

  • wymiary Twojej kuchni,
  • Twój budżet,
  • czas oczekiwania.

Musisz pamiętać, że meble „szyte na miarę” będą droższym rozwiązaniem, a proces oczekiwania może się znacznie wydłużyć, z drugiej strony,  kuchnie na wymiar wiążą się z dodatkowymi możliwościami aranżacyjnymi i dopasowaniem co do centymetra. Pamiętaj, że warto zadbać o komfort i funkcjonalność, w końcu w kuchni spędzamy sporo czasu. Jeśli cenisz sobie możliwość decydowania o każdym szczególe w Twojej kuchni – kuchnia na wymiar to idealny wybór dla Ciebie. Jednak jeśli bardziej zależy Ci na szybkim czasie realizacji, niskich kosztach i prostocie zakupu – postaw na kuchnie modułowe.

Bez różnicy, jaką wersję wybierzesz, pamiętaj, że aby zwiększyć funkcjonalność kuchni, warto postawić na akcesoria zapewniające wygodę oraz nowoczesne rozwiązania maksymalizujące ergonomię pracy i przechowywania. Każdy, nawet najmniejszy element Twojej kuchni ma wpływ na jej praktyczność, dlatego warto wszystko dobrze przemyśleć – w końcu kuchnia powinna służyć Ci długie lata!