• Czarna kuchnia Italia z drewnem

W roku 2021 zdobyliśmy najważniejszą nagrodę w branży Diament Meblarstwa 2021 za Kuchnię Italia z kolekcji Design Kuchnie

Kolekcja Italia / Fabryka Mebli Layman

Kolekcja Kuchni Italia została zaprojektowana z myślą o klientach oczekujących awangardowych rozwiązań, które zapewnią atmosferę luksusu i komfort użytkowania.

Aranżowanie współczesnych wnętrz skupia się na otwartej przestrzeni, której integralną częścią jest  zabudowa kuchenna, łącząca w sobie funkcję jadalni, kuchni i salonu. Nie ważne czy jest to mieszkanie w starej kamienicy czy nowoczesnym apartamentowcu, zasada jest prosta ma być przestronnie i nowocześnie. Trendem dominującym w realizacji tego typu wnętrz są kontrowersyjne połączenia odmiennych struktur takich jak, drewno z industrialnym betonem, postarzałej cegły z aluminium i szkłem, czy intensywnych marmurów z jednolitą, krzykliwą kolorystyką.

Kuchnię Italia zaprojektowaliśmy tak, aby komponowały się z nią niebanalne i nioczekiwane rozwiązania wzornicze zestawiając proste linie frontów z mocnymi akcentami kolorystycznymi.

Architekt wnętrz projektując pomieszczenie kuchenne w oparciu o kolekcję Italia ma do wyboru zróżnicowane materiały frontów.

Ultramatowe płyty meblowe z  linii Velvet Collection firmy Forner charakteryzujące się niezwykle pożądanymi właściwościami w świecie mebli, czyli wysoką odpornością na zarysowania oraz technologią anti-fingerprint, eliminującą powstawanie na powierzchni odcisków palców zestawiliśmy z różnorodnymi strukturami płyt laminowanych.

Niepodważalna jakość synchronicznych laminatów koncernu EGGER gwarantuje idealną reprodukcję zarówno dekorów drewnopodobnych tj.  forniru i  prawdziwego drewna oraz dekorów, monolitycznych w postaci betonu, tynku, metalu i marmuru. Należy dodać że także płyty korpusowe wykonane są z laminatów firmy EGGER.

Płaska, matowa powierzchnia frontów akrylowych w modnych kolorach od szarości, poprzez głęboką czerń po granat i butelkową zieleń przyciąga wzrok podkreślając ekskluzywny charakter zabudowy kuchennej. Dzięki zamszowej warstwie matowego akrylu, użytkownik doznaje przyjemnego uczucia w bezpośrednim kontakcie z materiałem frontowym co jeszcze bardziej podkreśla luksusowych charakter użytych materiałów. Dopełnieniem całości są niezwykle subtelne czarne, aluminiowe uchwyty nadające całości wysublimowany charakter.

Szeroka gama gotowych szafek modułowych wraz z panelami obudowującymi zapewni, architektowi komfort projektowania. Wysokie szafki górne i spiżarniowe stworzą jednolitą połać frontu wydobywając z zabudowy prosty i niezwykle elegancki charakter, który będzie perfekcyjnie współgrał z otwartą przestrzenią salonu. Jeżeli chcemy stworzyć bezpieczny łącznik między salonem a kuchnią, idealnym rozwiązaniem będą szafki wyspowe z witrynami. W kolekcji Italia fronty witryn tworzy szkło antracytowe oprawione w ramki z czarnego anodowanego aluminium. Takie rozwiązanie eksponuje ulubioną zastawę i nadaje całości nieco salonowego charakteru. Nastrojowe podświetlenie witryn wprowadzą do wnętrza intymny nastrój.

Aby zapewnić klientom najwyższy komfort użytkowania zabudowy kuchennej zastosowaliśmy prestiżowe akcesoria firmy BLUM, pozwalające w sposób płynny i bezdźwięczny zamykać i otwierać szafki i szuflady. Liczne kosze mocowane na systemach jezdnych zwiększają ergonomię korzystania z przestrzeni kuchennej, a tym samym sprawiają przyjemność użytkownikowi.

Przysłowiową kropką nad „i” w kolekcji kuchni Italia są supermatowe blaty PerfectSense Topmatt firmy EGGER wykończone obrzeżem duo color, które zapewniają aksamitną w dotyku powierzchnie  oraz są odporne na intensywne użytkowanie.

© Copyright 2021-2024 - Fabryka Mebli LAYMAN
Prezentowane zdjęcia mają charakter poglądowy.
Ze względu na technikę wyświetlania oraz warunki wykonywania zdjęć rzeczywisty wygląd produktów, w tym ich kolor, może różnić się od prezentowanego na stronie. - Enfold WordPress Theme by Kriesi
?
?
?
?